Dalyvavimas iniciatyvoje ,,Judanti klasė“

Šiaulių lopšelis-darželis ,,Rugiagėlė“ nuo 2021 gegužės 3 iki gegužės 23 dienos dalyvavo iniciatyvoje ,,Judanti klasė“, kurią organizavo Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC).  Smagu, kad į iniciatyvą noriai įsijungė visi 215 lopšelio-darželio ,,Rugiagėlė“ ugdytinių ir aktyviai vykdė įvairias fizines veiklas. Džiaugėmės saulėtomis dienomis ir rytines mankštas iš grupių ar salių perkėlėme į lauką. Visiems patiko nuo ankstaus ryto pradėti judėti lauke. ,,Kiškučių“ grupės auklėtoja sumanė kiekvieną rytą pasikviesti vis kito vaiko tėvelį, kuris galėtų padėti pravesti mankštą. Vaikams rytines mankštas organizavo tėveliai: tėtis- policininkas, mama – judesio korekcijos mokytoja, mama – pedagogė.

Skyrėme daugiau dėmesio judriesiems žaidimams. Suorganizavome net judriųjų žaidimų savaitę. Vaikus sportuoti ir žaisti judriuosius žaidimus kvietė peliukai Mikis ir Minė. Smagu buvo su jais aktyviai judėti.

Netrūko ir aktyvių, pažintinių, kantrybės ir ištvermės reikalaujančių žygių. Keliavo ir trimečiai, ir šešiamečiai. Nueiti atstumai, aplankytos vietos – skirtingos, nuo 4 iki 8 km. Nenusileido ir lopšelio grupių ugdytiniai. Kuprinės ant pečių ir mažieji vaikučiai sėkmingai turistavo darželio kieme.

Labai didelį įspūdį ir naujas patirtis paliko šeimų dienai paminėti skirta veikla ,,Aš tėtis ir mama – sportiška šeima“. Darželio teritorijoje buvo išdėlioti QR kodai, kuriuos, orientuojantis pagal žemėlapį, reikėjo surasti ir perskaityti šeimos sportinį šūkį. Veiklos netrūko nei vaikams, nei tėvams, smagiausia, kad vaikai puikiai geba skaityti žemėlapį ir orientuotis aplinkoje. Džiugu, kad tėvai palaiko ir kartu noriai dalyvauja.

Nemažai dėmesio skyrėme mūsų visų pamėgtam futboliukui. Išbandėme grupių jėgas ir krepšinio aikštelėje, visi kartu atlikome masinę mankštą, minėjome judėjimo sveikatos labui dieną.

Vyresniųjų grupių ugdytiniai apsilankė futbolo stadione, turėjo futboliuko treniruotes su profesionaliais treneriais. Lopšelyje–darželyje svečiavosi Šiaulių futbolo akademijos treneriai ir  pravedė tikras futboliuko treniruotes.

Savaitgaliais kvietėme keliauti ir aktyviai leisti laiką lopšelio-darželio ugdytinių šeimas. Paskelbėme konkursą ir apdovanojome net 5 šeimas, kurios pasirinko savaitgaliui ilgiausius ir įdomiausius maršrutus.

Džiaugiamės galėdami dalyvauti įdomioje iniciatyvoje ir tikslingai, įdomiai ir naudingai daugiau judėti, sportuoti, pramogauti. Šiaulių lopšelis-darželis ,,Rugiagėlė“ yra judantis ir mylintis sportą lopšelis-darželis!

Ačiū organizatoriams už idėjas ir galimybę dalyvauti.

 

ŠIAULIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „RUGIAGĖLĖ“
Įstaigos kodas 190529495
Ats. s. LT747300010075778131
AB bankas „Swedbankas“
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir
kaupiamiJuridinių asmenų registre
Ugdomoji kalba – lietuvių
Direktorė Roma Jarulienė
Dainų g. 31, LT-78236 Šiauliai
Tel.: (8 41) 552692
El. paštas rugiagele@splius.lt
2021 © Šiaulių l-d „Rugiagėlė“
Versija neįgaliesiems