Dėl elektroninio sveikatos pažymėjimo

Įstatymas įpareigoja tėvus kasmet pasirūpinti profilaktiniu vaiko iki 18 metų sveikatos patikrinimu. Vasara – atostogų metas, todėl dauguma šia prievole susirūpina mokslo metų pradžioje. Norint išvengti spūsčių prie gydytojų kabinetų, rekomenduojame vaiko sveikatos pažymėjimais pasirūpinti dar neprasidėjus naujiems mokslo metams.

Atkreipiame dėmesį, kad po apsilankymo pas šeimos gydytoją, tėveliai privalo vaiką nuvesti ir pas gydytoją odontologą, kad būtų visapusiškai patikrinta vaiko sveikata. Visa tai atliekama ne dėl formalumo, bet dėl vaiko sveikatos ir gerovės.

Nuo 2018 m. birželio 1 d. duomenys apie vaiko sveikatos būklę yra tvarkomi elektroniniu būdu. Vaikų, lankančių ikimokyklinio ugdymo įstaigas (darželius), sveikatos pažymėjimo duomenis sistemoje numatoma kaupti 2019-2020 m. Dėl šios priežasties sveikatos pažymėjimus ikimokyklinio ugdymo įstaigose dirbantiems visuomenės sveikatos priežiūros specialistams tėvai privalės perduoti asmeniškai (į rankas) arba pateikti pažymos peržiūrėjimo kodą. Kodas yra sugeneruojamas tėvams prisijungus prie www.esveikata.lt portalo. Vienu metu galioja tik vienas pažymos peržiūros kodas. Sukūrus naują pažymos peržiūros kodą, ankstesnysis kodas nustoja galioti.

SVARBU! Pažymą išsiimti galima tik prieš tai sugeneravus peržiūrėjimo kodą! Sugeneravus kodą, su tuo kodu turite vėl jungtis prie www.esveikata.lt ir tik tada galėsite išsisaugoti pažymą. Jei bus užpildyta tik viena dalis pažymos, tuomet išsiimti pažymos niekas negalės, nei tėveliai, nei visuomenės sveikatos specialistai.

Pateikiame instrukciją kaip sukurti pažymos peržiūros kodą ir kaip peržiūrėti Vaiko sveikatos pažymėjimą pagal pažymos peržiūros kodą:

ŠIAULIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „RUGIAGĖLĖ“
Įstaigos kodas 190529495
Ats. s. LT747300010075778131
AB bankas „Swedbankas“
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir
kaupiamiJuridinių asmenų registre
Ugdomoji kalba – lietuvių
Direktorė Roma Jarulienė
Dainų g. 31, LT-78236 Šiauliai
Tel.: (8 41) 552692
El. paštas rugiagele@splius.lt
2020 © Šiaulių l-d „Rugiagėlė“