Sensorinio kambario ,,LEDukas“ atidarymas

Kovo 30 dieną lauke buvo šalta ir vėjuota, visiškai nesijautė pavasariško dvelksmo, bet lopšelis-darželis ,,Rugiagėlė“ buvo pripildytas šilumos, jaukumo ir geros nuotaikos. Didžiai laukta diena atėjo ir sensorinio kambario ,,LEDukas“atidarymas įvyko. ,,Rugiagėlės“ kolektyvui jau seniai kirbėjo mintis iškelti skalbinių sandėlį, suremontuoti patalpą ir įkurti erdvę, kur vaikai galėtų atrasti nusiraminimą, pažinti save, spalvas, garsus, šviesas, geriau suvokti supančią aplinką, lavinti savo pojūčius. Į darbus kibome visi: direktoriaus pavaduotojai ugdymui Alvydai kilo sensorinio kambario dizaino idėja, ūkvedė Vilma greitai suplanavo patalpų paskirstymo ir remonto darbus, meistras Stasys glaistė, dažė, pjovė, gręžė, klijavo, jungė, lipdė. Direktorė talkino ieškant priemonių ir kuriant dekoracijas, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rimutė pasiraitojo rankoves ir ėmėsi sienų tapybos meno. Darbai vyko, norai pildėsi, idėjos skleidėsi. Kambario pavadinimas pasirinktas norint atspindėti sukurtą aplinką. Sensoriniame kambaryje gausu šviesų ir galimybių jas panaudojant patirti įvairius pojūčius, sukurtas interjeras imituoja šaltąjį Šiaurės ašigalį su ledynas, snieguotais kalnais ir šalčiu besimėgaujančiais pingvinais. LED – simbolizuoja apšvietimą, Ledukas – aplinkoje sukurtą šaltų ledynų krašto įvaizdį.
Į sensorinio kambario atidarymą buvo pakviesti priešmokyklinės grupės ,,Boružėlės“ ugdytiniai, pagalbos vaikui specialistai, visi prie kambario idėjos įgyvendinimo prisidėję darbuotojai. Lopšelio-darželio direktorė, tarusi sveikinimo ir padėkos žodį, iškilmingai perkirpo, naujai duris atveriančio, kambario durų juostelę. Meninio ugdymo mokytoja Viktorija su vaikais šoko baltąjį pėdučių šokį, pėdutės išdaigingai spindėjo neoninėje šviesoje, džiaugėsi pavasarinių lietaus lašų dainele. Specialioji pedagogė Roberta inicijavo aromaterapiją. Vaikai mėgaudamiesi kvapais, spalvomis ir raminančia muzika atliko vieni kitiems atpalaiduojantį masažą, dalyvavo meninio ugdymo mokytojos organizuotoje meditacijoje, nukeliančioje į Šiaurės ašigalį, bet tikrai nešaldančioje, o kaip tik sušildančioje ir leidžiančioje skleistis fantazijai. Vaikai buvo pilni įspūdžių, džiaugėsi nauja aplinka ir diskutavo, kad čia galėtų gyventi jų pamėgta herojė Elza.
Sensorinio kambario atidarymo metu įspūdžiais dalinosi pagalbos vaikui specialistės, išsakė kokių turi sumanymų veikloms organizuoti, kvietė visus aktyviai naudotis, naujai duris atvėrusia, dar viena, lopšelio-darželio vaikų poreikius tenkinančia aplinka. Direktorė priminė, kad šiame kambaryje nusiraminimą ir atsipalaidavimą gali rasti ir darbuotojai. Pasidalinus pirmosiomis ,,LEDuko“ kambario nuotraukomis sulaukėme ir tėvelių susidomėjimo. Kai tik turėsime galimybes mielai pakviesime ir vaikučių tėvelius susipažinti su sensoriniu kambariu. Džiaugiamės nauja erdve ir linkime visiems gerų akimirkų ir potyrių ,,LEDuko“ aplinkoje.
ŠIAULIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „RUGIAGĖLĖ“
Įstaigos kodas 190529495
Ats. s. LT747300010075778131
AB bankas „Swedbankas“
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir
kaupiamiJuridinių asmenų registre
Ugdomoji kalba – lietuvių
Direktorė Roma Jarulienė
Dainų g. 31, LT-78236 Šiauliai
Tel.: (8 41) 552692
El. paštas rugiagele@splius.lt
2021 © Šiaulių l-d „Rugiagėlė“
Versija neįgaliesiems