ŠV. AGOTOS, DUONOS DIENA

Vasario 5 dieną minima Šventos Agotos, Duonos diena. Lopšelyje-darželyje šią dieną svečiavosi Agota ir visus  vaišino duona. Su Agota  vaikučius lankė tinginys vilkas ir darbštuolis ūkininkas. Vilkas, kaip ir lietuvių liaudies pasakoje, duonos norėjo, bet dirbti ir kepti tingėjo. O ūkininkas vaikams pasakojo kiek reikia darbų nudirbti kol duona pasiekia žmonių stalą. Šventa Agota priminė vaikams kodėl lietuviai nuo seno garbina duoną, ragino duoną gerbti ir branginti. Atvykėliai svečiai visiems linkėjo, kad namuose niekada netrūktų duonos, santarvės ir sveikatos. Vaikams patiko ragauti įvairių skonių duoną, patiems mėginti formuoti duonos kepalus, sužinoti ir išmokti javų auginimo,  duonos gamybos paslaptis.

ŠIAULIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „RUGIAGĖLĖ“
Įstaigos kodas 190529495
Ats. s. LT747300010075778131
AB bankas „Swedbankas“
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir
kaupiamiJuridinių asmenų registre
Ugdomoji kalba – lietuvių
Direktorė Roma Jarulienė
Dainų g. 31, LT-78236 Šiauliai
Tel.: (8 41) 552692
El. paštas rugiagele@splius.lt
2020 © Šiaulių l-d „Rugiagėlė“