Projektas ,,Linksmoji mano vardo raidė“

Lopšelio-darželio ,,Ančiukų” ir ,,Ežiukų” grupių vaikų, tėvelių ir pedagogų projektas ,,Linksmoji mano vardo raidė“. Projekto tikslas: supažindinti vaikus su raidėmis, veiklose taikant įvairius STEAM metodus. Tėveliai namuose kartu su vaikučiai iš įvairių medžiagų gamino vardo raidelę. Raidė – tai simbolis, atitinkantis tam tikrą garsą, o garsai vaikus supa nuo mažų dienų. Tad raidės gali keliauti su vaiku visą jo pasaulio pažinimo laikotarpį nuo pačios pradžios. „Ančiukų“ ir “Ežiukų” grupių vaikučiai su mokytojomis vykdė projektą „Linksmoji mano vardo raidė“. Ugdytiniai dalyvavo įvairiose pažintinėse veiklose, kurios žadino jų smalsumą ir susidomėjimą raidėmis: štampavo guašu, lavino smulkiąją motoriką pincetu, ieškojo raidžių grupės aplinkoje, knygelėse, atliko užduotis su įvairiomis lavinamosiomis kortelėmis. Šviesos stale ieškojo paslėptų savo vardo raidelių, bandė jas parašyti piršteliu. Projektas vaikams buvo įdomus. Visos veiklos skatino mažuosius komunikuoti, atlikti užduotis, būti aktyviais, smalsiais įvairių veiklų dalyviais. Naudojami netradiciniai metodai ir įvairi mokomoji medžiaga ugdytinius mokė ne tik kalbos, bet ugdė ir pažintinius gebėjimus. Vaikų pasiekimai džiugina – dauguma atpažįsta ir suranda savo pirmąją vardo raidę. Dėkojame tėveliams už kūrybiškas, sukurtas įdomias ir išradingas vaikų vardų raideles.

Mokytojos Odeta Račkauskienė, Roberta Neimonaitė, Indrė Dilinskienė