,,Boružėlių“ grupės projektas „Aš jaunasis gamtininkas-mokslininkas“

Visą balandžio mėnesį, keturias savaitės, Boružėlių grupės vaikai, padedami mamyčių it tėtukų vykdė STEAM projektą namuose „Aš jaunasis gamtininkas-mokslininkas“. Šio projekto tikslas buvo susipažinti, pamatyti ir pačiam vaikui tiesiogiai dalyvaujant stebėti kaip iš mažos sėklytės auga ir išauga įvairūs augalai. Projekto metu tiesiogiai suprantama kokios sąlygos reikalingos sėklytėms augti: žemė, drėgmė, šiluma ir žinoma kantrybė, rūpestis bei meilė.

Vaikai namuose su tėveliais pasirinko sodinti įvairius augalus: Eva – kviečius, Vilius- salotas, Luknė- arbūzą, Orestas- agurkus, Gabrielius – žirnius, Fausta- ridikėlius ir krapus, Kajus-salotas, krapus, Mažvydas- nasturtas, Dominykas-krapus, Markas- pomidorus.
Sėjos ir laukimo metu vaikai susipažino ir pasikartojo sąvokas :sėkla, augalas, išleisti šaknis, išleisti stiebą, auginti lapus, pikiuoti. O taip pat ne tik stebėti augalo dygimą ir augimą , bet kas savaitė pamatuoti, kiek jis užaugo, kiek lapelių išleido, kaip išdžiūvus žemei reikia laistyti.
Visi turėjo sėjos kalendorių, kur fiksavo augalo augimą. Pirmieji daigeliai pasirodė po savaitės. Toliau buvo laistymo periodas. Daugumą augalų reikėjo laistyti kas 2-3 dienas. Vieni stiebėsi greičiau, kiti lėčiau. Vaikams buvo įdomu pamatuoti jų ūgį centimetrais, suskaičiuoti išleistus lapelius, stebėti kaip jie didėja, tvirtėja. Kai kurių augalų skonį, nieko nelaukdamos, išmėgino namų augintinės katytės ir sako, kad gerai įvertino. Na, o kurie sėkmingai užaugo, buvo perkelti į šiltnamius, kur jie dar tęs savo augimo kelionę, kol užaugins tikrą derlių .O krapus ir salotas, ridikėlius galima valgyti jau dabar.
Projektas naudingas tuo, kad vaikai patys dalyvaudami procese nuo pat pradžių gerai suprato sėklos virsmą augalu, taip pat išmoko rūpintis-nepamiršti laistyti, išmokti pamatuoti, padaryti išvadas apie augalų keitimąsi, žinoma labai įdomu bus sulaukti tikrojo derliaus, o pats augalų augimas  atnešė džiaugsmo ir pavasarinės nuotaikos į namus.
Dėkojame ugdytinių šeimoms už bendradarbiavimą.
ŠIAULIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „RUGIAGĖLĖ“
Įstaigos kodas 190529495
Ats. s. LT747300010075778131
AB bankas „Swedbankas“
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir
kaupiamiJuridinių asmenų registre
Ugdomoji kalba – lietuvių
Direktorė Roma Jarulienė
Dainų g. 31, LT-78236 Šiauliai
Tel.: (8 41) 552692
El. paštas rugiagele@splius.lt
2022 © Šiaulių l-d „Rugiagėlė“
Versija neįgaliesiems