Greitoji medicinos pagalba

Kiek nerimo ir nuostabos buvo vaikams, kai penktadienio rytą į darželio kiemą  įvažiavo greitosios medicinos pagalbos  automobilis su švyturėliais. Iš automobilio išlipęs vairuotojas, Kajaus tėtis Martynas, ir slaugytoja Žydrūnė kvietė vaikučius  nebijoti ir prieiti arčiau,  susipažinti ir apžiūrėti  greitosios  medicinos pagalbos mašiną. Drąsiausi  nepabijojo ir lipo į automobilį, kiti apžiūrinėjo  jį iš išorės  ir aptarinėjo  parašytą, visiems žinomą numerį 112. Slaugytoja Žydrūnė  vaikučiams aiškino, kad tai skubios pagalbos tarnybų telefono numeris ir skambinti juo reikia tik ištikus nelaimei. Ugdytiniai iš arčiau  susipažino su  greitosios medicinos pagalbos automobiliu. Įlipę į automobilio  vidų turėjo galimybę pamatyti čia esančią įrangą: neštuvus, atsiurbėjus, kaklo įtvarus ir širdies darbo veiklos aparatą. Kas nebijojo, galėjo gultis ant neštuvų  kur tuoj pat buvo saugiai prisegti. Greitosios medicinos pagalbos darbuotojai papasakojo  ir apie  širdies darbo veiklos aparatą,  ir kam reikalingas kaklo įtvaras , ir kaip vežami ligoniai, kokia pagalba jiems teikiama. Daug emocijų vaikai patyrė  išgirdę  ir įjungtą  įspėjamąjį signalą, kurį naudoja tik specialių tarnybų mašinos. Džiaugiamės vaikučių žingeidumu, noru pažinti ir iš arčiau pamatyti  greitosios medicinos pagalbos medikų darbą.

ŠIAULIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „RUGIAGĖLĖ“
Įstaigos kodas 190529495
Ats. s. LT747300010075778131
AB bankas „Swedbankas“
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir
kaupiamiJuridinių asmenų registre
Ugdomoji kalba – lietuvių
Direktorė Roma Jarulienė
Dainų g. 31, LT-78236 Šiauliai
Tel.: (8 41) 552692
El. paštas rugiagele@splius.lt
2023 © Šiaulių l-d „Rugiagėlė“
Versija neįgaliesiems